Pracuj, piecz i pomagaj – wolontariat pracownicy Credit Suisse w praktyce

Druzyna rowerowa dla Rak and Roll_1

Czy pracę w korporacji można połączyć z pieczeniem ciasta, rajdami rowerowymi i pomaganiem potrzebującym? Okazuje się, że tak. Wolontariusze Credit Suisse co roku wspierają wybraną przez siebie fundację, wykorzystując do tego różnorakie talenty, kreatywne pomysły oraz czas, jaki daje im firma. W tym roku pracownicy wspierają fundację Rak’n’Roll, która pomaga osobom chorym na choroby onkologiczne.

 

Projekt „Charity of the Year” („Partner Charytatywny Roku”) w Credit Suisse Poland to całoroczna inicjatywa zbierania funduszy na wsparcie działalności wybranej na początku roku przez pracowników organizacji charytatywnej. Wszystkie akcje organizowane są przez wolontariuszy firmy, a ich forma zależy jedynie od talentów danego zespołu,  umiejętności i kreatywności.
Jedną z najbardziej popularnych akcji są charytatywne kiermasze kulinarne w kuchniach biur firmy. Pracownicy sprzedają podczas nich własnoręcznie upieczone ciasta, babeczki i inne słodkości. Często na miejscu przygotowywane są też zdrowe koktajle i soki.

Pomoc w fundacji Rak and Roll_2

Dużym zainteresowaniem cieszą się sesje fotograficzne „Photo for Charity”, które  organizuje kilka razy do roku firmowy klub fotografów. Podczas akcji  fotografowie robią swoim kolegom i koleżankom profesjonalne sesje biznesowe. Zdjęcia z nich można potem umieścić na służbowym profilu i nie tylko.

Pracownicy Credit Suisse w Polsce maja też mniej standardowe pomysły na zbieranie pieniędzy.
– W czerwcu tego roku siedmiu odważnych pracowników Credit Suisse z Wrocławia, Warszawy oraz Londynu pokonało na rowerach trasę 380 km, z naszego biura w Warszawie do biura we Wrocławiu. Przejazd zajął im
19 godzin i 53 min. Celem tej wypraw była zbiórka pieniędzy,  ale również  wzmocnienie świadomości na temat działalności fundacji, chorób nowotworowych a także profilaktyki – mówi Aneta Kocemba-Muchowicz, dyrektor zarządzająca Credit Suisse Warsaw.

Druzyna rowerowa dla Rak and Roll_2
Inicjatywa „Charity of the Year” to jednak nie tylko zbiorka pieniędzy, ale również wsparcie poprzez wolontariat pracowniczy. Wolontariusze z warszawskiego biura regularnie wspierają Fundacje Rak’n’Roll w pracach administracyjnych w biurze fundacji.
– Wolontariusze Credit Suisse wspierają nas m.in. w znanej akcji „Daj Włos!”, w której każda osoba, która obcina włosy może przekazać je na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Akcja jest tak popularna, że Fundacja otrzymuje nawet do kilku tysięcy przesyłek miesięcznie. Każdą z nich należy wprowadzić do bazy danych, a darczyńcom wysłać podziękowania w formie elektronicznej. Dodatkowe ręce do pracy wolontariuszy Credit Suisse są dużym wsparciem dla niewielkiego zespołu fundacji – mówi Joanna Rokoszewska-Łojko z fundacji Rak’n’Roll.

Inicjatywa „Charity of the Year” to partnerstwo oparte na wymianie. W październiku, który jest miesiącem walki z rakiem piersi, Fundacja Rak’n’Roll, wspierana przez współpracujących z nią specjalistów, zorganizowała dla pracowników Credit Suisse spotkania profilaktyczne o roli dobrych nawyków w zmniejszaniu ryzyka wystąpienia choroby nowotworowej, a także przeprowadzi warsztaty z zakresu wsparcia osób chorych.

Pomoc w fundacji _Rak and Roll_1
– Angażowanie się naszych pracowników w działalność charytatywną ma ogromny wpływ na ich rozwój osobisty, motywację do wychodzenia poza utarte schematy działania. Dzięki akcjom wolontariackim mogą oni angażować się w sprawy ważne dla lokalnej społeczności, a przy tym spędzić czas z innymi osobami z firmy w mniej formalnej atmosferze. Firma wspiera ich w tych działaniach. Każdy pracownik może wykorzystać cztery pełnopłatne dni na działalność charytatywną – mówi Katarzyna Józefowicz, dyrektor zarządzająca biura Credit Suisse we Wrocławiu.

W pierwszej połowie roku pracownikom Credit Suisse udało się zebrać dla Fundacji prawie 40 tysięcy złotych, a we wszystkie akcje zaangażowanych było ponad 700 wolontariuszy. Dzięki tej kwocie fundacja będzie mogła kontynuować prowadzenie programu iPoRaku, w którym pomaga osobom po chorobie powrócić do życia, oraz zorganizować wyjazd sportowy dla osób w trakcie lub po terapii w ramach programu Rak’n’Rolling.

 

O Credit Suisse Poland

Credit Suisse ma obecnie w Polsce dwa biura – działające od 2007 roku Credit Suisse Wrocław oraz otwarte w 2016 roku Credit Suisse Warszawa. Credit Suisse Wrocław jest drugim największym biurem banku w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) oraz zatrudnia blisko 4 500 pracowników. Wrocławskie biuro świadczy kluczowe usługi dla globalnej działalności finansowej Credit Suisse, przyczyniając się do poprawy efektywności działania banku i doskonalenia jego procesów.

We wrześniu 2016 roku Credit Suisse otworzył w Warszawie drugie swoje biuro w Polsce, obecnie pracuje w nim ponad 500 osób. Warszawskie biuro zatrudnia głównie pracowników w takich obszarach jak human resources, compliance, zarządzanie ryzykiem, IT czy finanse.

Biura Credit Suisse w Polsce stanowiąc istotną część Credit Suisse i wspierają procesy biznesowe banku w Szwajcarii, regionie EMEA, obu Amerykach oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Biura zapewniają wsparcie m.in. w zakresie bankowości inwestycyjnej i prywatnej, zarządzania operacjami i ryzykiem, usług prawnych i zarządzania zgodnością oraz zarządzania rozwojem infrastruktury i technologii IT.

Spółka Credit Suisse Poland jest jednym z największych pracodawców w sektorze nowoczesnych usług biznesowych, oferującym wyjątkowe możliwości rozwoju oraz perspektywę międzynarodowej kariery zarówno absolwentom wyższych uczelni, jak i doświadczonym specjalistom. Więcej informacji na temat Credit Suisse można znaleźć na stronie internetowej www.credit-suisse.com

 


O Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj życie!

 

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji.

Od początku celem fundacji było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku, przełamywanie tabu związanego z tą chorobą, a także poprawa jakości życia chorych, w szczególności dotkniętych chorobą nowotworową kobiet. Działania fundacji inspirują do pozytywnego myślenia, dostarczają przydatnych rozwiązań, a także zmieniają wizerunek choroby w szerszej świadomości społecznej.

Dla nas ważna jest zmiana sposobu myślenia o raku. Pokazanie, że można inaczej mówić o raku, inaczej żyć z rakiem i inaczej wyglądać, że pozytywne myślenie i dobre samopoczucie może zmienić codzienne życie z tą chorobą. Dlatego też poprzez nasze projekty chcemy pomagać kobietom normalnie funkcjonować – pomimo chemii, pomimo utraty włosów, kilogramów, piersi. Staramy się pokazać jak pięknie wyglądać mimo wyniszczenia przez nowotwory.

W ciągu 7 lat istnienia zrealizowaliśmy wiele projektów, które pomogły przełamać schemat myślenia o raku, a także pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób. Działalność Fundacji opiera się na pozytywnej energii, uśmiechu i radości życia.

Działania fundacji można wesprzeć wpłatami na konto: Fundacja Rak’nRoll Wygraj Życie 73 1140 2017 0000 4502 1050 9042 lub wspierając nasze projekty – informacje dostępne na stronie www.raknroll.pl

Za materiały dziękuję firmie Credit Suisse Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *