Wolontariusze P&G oraz Habitat for Humanity ponownie razem na rzecz potrzebujących

Już po raz kolejny firma Procter & Gamble i Fundacja Habitat Poland połączyły siły, aby wspólnie pomóc potrzebującym i poprawić ich warunki życiowe. W tegorocznych akcjach wspólnych z Habitat for Humanity, wolontariusze P&G wyremontowali ośrodek rehabilitacyjno-terapeutyczny dla osób z autyzmem oraz częściowo spalone mieszkanie pięcioosobowej rodziny mieszkającej na Targówku.

P&G – producent takich marek jak Ariel, Fairy, Always®, Head & Shoulders® czy Pampers® aktywnie angażuje się w poprawę warunków życiowych osób w potrzebie. Jednym z obszarów tych działań jest wsparcie społeczności lokalnej mieszkającej w miejscach, w których ulokowane są biura i fabryki firmy. Jedną z form takiej pomocy  jest udział w remontach pomieszczeń mieszkalnych lub placówek edukacyjnych dla potrzebujących. Te działania P&G realizuje we współpracy z organizacja Habitat Poland, którą nawiązała w 2013 roku i obejmuje nią kilkanaście krajów na świecie w tym Polskę.

By poprawić życie rodzin w potrzebie firma nie tylko przekazuje środki finansowe: bardzo ważnym elementem tego zaangażowania są wolontariusze. P&G i Habitat oferują im możliwość uczestniczenia w pracach porządkowych i remontowych na rzecz osób i rodzin w potrzebie.

– Każdego roku Habitat Poland współpracuje z ponad 700 wolontariuszami. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu i energii udaje nam się zrobić dużo dobrego dla osób i rodzin w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Jak pokazują statystyki, aż 14 proc. społeczeństwa w Polsce żyje w warunkach odbiegających od tzw. podstawowych standardów. Naszym celem jest zapewnianie rodzinom w potrzebie godnych warunków do życia. Współpraca z różnymi Partnerami, w tym również długoletnia współpraca z P&G sprawia, że możemy pomagać większej liczbie potrzebujących – mówi Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Prezes Fundacji Habitat for Humanity Poland. 

W ramach tegorocznej współpracy wolontariusze z P&G wyremontowali dwa lokale. Jednym z nich było mieszkanie pięcioosobowej rodziny. Pani Izabela wraz z czworgiem małych dzieci zamieszkiwała dotychczas jeden pokój o powierzchni 25m2. Część mieszkania została spalona, co uniemożliwiało rodzinie korzystanie z drugiego pomieszczenia. Dzięki pracy wolontariuszy, która polegała w głównej mierze na wynoszeniu mebli, pracach porządkowych w spalonym pomieszczeniu i rozbiórce starego pieca kaflowego, rodzina będzie mogła wprowadzić się również do drugiego pokoju.

– Nasi pracownicy chętnie angażują się w inicjatywy wolontariackie, a także sami zgłaszają autorskie projekty zakładające pomoc potrzebującym. Współpracując z takimi organizacjami, jak Habitat for Humanity możemy mieć realny wpływ na lepsze życie wielu ludzi w potrzebie – mówi Justyna Rymkiewicz, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w Procter & Gamble. – Wolontariat pracowniczy pomaga nam realizować tę ideę. Już od ponad 180 lat, marki i pracownicy P&G dostarczają produkty poprawiające jakość życia ludziom na całym świecie –  podkreśla.

Kolejnym obiektem, który został odnowiony dzięki zaangażowaniu wolontariuszy był ośrodek rehabilitacyjno–terapeutyczny „Przebudzenie” dla osób z autyzmem i zaburzeniami sprzężonymi, znajdujący się na warszawskiej Pradze. W ponad 100 metrowym lokalu, wsparcie i pomoc w integracji społecznej oraz możliwość odbywania niezbędnej terapii otrzyma co najmniej 15 pacjentów.

Zainteresowanie wolonatriatem pracowniczym stale rośnie. W tegorocznej akcji wzięło udział 40 pracowników Procter & Gamble, a od początku współpracy P&G z Habitat for Humanity w programach na rzecz poprawy warunków życia ludzi w potrzebie uczestniczyło już ponad 300 wolontariuszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *