AkzoNobel z tytułem Etyczna Firma 2018

AkzoNobel, lider produkcji farb i lakierów, został nagrodzony w konkursie dziennika Puls Biznesu Etyczna Firma 2018. Przedsiębiorstwo doceniono za działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej, opartej na etyce i zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, które zdaniem kapituły wyróżniają się na tle innych firm w Polsce.

AkzoNobel bardzo świadomie prowadzi swoją działalność, zarówno w Polsce, jak i na świecie, opierając się na najwyższych standardach w wymiarze biznesowym i społecznym. Przyjęte w wewnętrznym Kodeksie Postępowania zasady pozwalają firmie budować silną, międzynarodową markę – niezawodnego partnera, odpowiedzialnego pracodawcy i etycznej firmy.

Mamy świadomość, że to ludzie związani z naszym przedsiębiorstwem zarówno zawodowo, jak i biznesowo, ich zachowanie i podejście do współpracowników czy klienta mają największy wpływ na budowanie reputacji firmy. Dlatego od lat każda osoba związana z AkzoNobel zobowiązana jest do przestrzegania określonych zasad postępowania zgodnie z przyjętą kulturą organizacyjną. Transparentność, bezpieczeństwo, niezawodność, otwartość, dbałość o środowisko oraz poszanowanie prawa i zasad społecznych – to wartości, które przyświecają AkzoNobel na każdym etapie i szczeblu, bez względu na szerokość geograficzną – mówi Marta Rogóż, Dyrektor HR AkzoNobel. – Cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone i docenione. To wyróżnienie jest dla nas dodatkową motywacją do jeszcze większego wysiłku w tym obszarze – dodaje.

AkzoNobel od lat realizuje też programy na rzecz lokalnych społeczności, których zadaniem jest tworzenie przyjaznych przestrzeni miejskich, jak np. znany na całym świecie „Let’s Colour”. Producent jest również partnerem kluczowych projektów, mających na celu edukację i zwiększenie świadomości wpływu człowieka na stan środowiska naturalnego.

Konkurs Etyczna Firma został zorganizowany przez dziennik Puls Biznesu już po raz piąty. Kapituła nagrodziła przedsiębiorstwa prowadzące działalność z poszanowaniem zasad etyki biznes, jednocześnie wyróżniające się najlepszymi praktykami na rynku. Tytuł Etycznej Firmy przyznawany jest wyłącznie podmiotom, które spełniły szereg rygorystycznych kryteriów m.in. z obszaru poszanowania praw i norm etycznych, szacunku do partnerów biznesowych, uczciwej konkurencji, ale także budowania zaufania i dobrych relacji z pracownikami oraz zaangażowania na rzecz różnych grup interesariuszy. Jest więc potwierdzeniem, że dane przedsiębiorstwo zasługuje na miano firmy uczciwej, rzetelnej i odpowiedzialnej społecznie. Za weryfikację merytoryczną zgłoszonych kandydatur odpowiada PwC.

***

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 80 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *