Kolor zmienia świat – SOS Wioski Dziecięce w Lublinie

Farba potrafi być czymś więcej niż tylko kolorem na naszych ścianach – może odmieniać świat. Przekonali się o tym podopieczni Programu ,,SOS Rodzinie” w Lublinie. To z myślą o nich, nowe i pełne barw życie zyskała Placówka Wsparcia Dziennego „Jutrzenka”, a także jej otoczenie. Również dla nich przygotowany został również cykl warsztatów oraz szkoleń, które pozwalają zdobyć praktyczną wiedzę i umiejętności istotne w zawodzie malarza, lakiernika samochodowego czy sprzedawcy.

Renowacja Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie została zainicjowana i przeprowadzona we wrześniu bieżącego roku w ramach projektu Let’s Colour firmy AkzoNobel. W jej realizację zaangażowali się nie tylko wolontariusze z lokalnego oddziału przedsiębiorstwa, lecz także dzieci oraz rodzice korzystający ze wsparcia Programu „SOS Rodzinie” w Lublinie. Akcja odnawiania i malowania wspólnej przestrzeni dziennej była okazją do wniesienia większej ilości kolorów do życia wspólnoty. Przyniosła również wszystkim uczestnikom ogromną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy zespołowej.

Szczególnie pilny był dla nas temat remontu kuchni i jadalni, a więc miejsc, w których nasi podopieczni na co dzień przygotowują oraz jedzą posiłki, odrabiają lekcje i wypoczywają po szkole – mówi Sławomir Podlecki, Kierownik Placówki Wsparcia Dziennego „Jutrzenka” w Lublinie. – Odnowione wnętrza są kolorowe, przytulne i zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Dodatkowo, dzięki nowemu wyposażeniu, możemy organizować w nich zajęcia kulinarne, na których wszystkim bardzo zależało. Wspólne gotowanie łączy, pozwala się dzieciom otworzyć, a dorosłym poznać ich problemy – dodaje.

Z myślą o podopiecznych Programu ,,SOS Rodzinie” w Lublinie przygotowany został również cykl warsztatów zawodowych i szkoleń, które mają pomóc im w lepszym starcie w dorosłe życie. Zajęcia obejmują techniki malarskie i lakiernicze, techniki sprzedaży oraz część poświęconą najważniejszym elementom rekrutacji. Wszystkie prowadzone przez ekspertów w danej dziedzinie. Po zakończeniu każdego z warsztatów uczestnicy otrzymują od AkzoNobel certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Chcieliśmy dać podopiecznym Programu ,,SOS Rodzinie” w Lublinie narzędzia, które pozwolą im zmierzyć się z wyzwaniami zawodowymi pojawiającymi się na ich drodze oraz podbudować ich wiarę we własne możliwości. Duży nacisk położyliśmy więc na część praktyczną, poprzez którą zdobywają doświadczenie cenione na rynku pracy. Uczestnicy kursu pod okiem profesjonalistów poznają zatem tajniki prawidłowej aplikacji farb dekoracyjnych oraz lakierów samochodowych, a także prowadzenia rozmowy z potencjalnym klientem czy pracodawcą – wyjaśnia Katarzyna Kowalczyk, Kierownik ds. Komunikacji, AkzoNobel. – Staraliśmy się możliwie uatrakcyjnić zajęcia, organizując je w miejscach, których normalnie nie mieliby szansy zobaczyć „od środka”. Uczestnicy byli już w naszej fabryce w Pilawie i w zaprzyjaźnionym zakładzie lakierniczym, niedługo zagoszczą w Centrum Szkoleniowym w Pruszkowie.

Producent poprzez swój projekt Let’s Colour od lat angażuje się w działania na rzecz poprawy jakości życia lokalnych społeczności w różnych częściach świata. Wspiera m.in. podopiecznych SOS Children’s Villages w 18 krajach.

***

AkzoNobel to firma z pasją malowania. Od 1792 roku jesteśmy ekspertem w produkcji farb i lakierów, kreującym standardy w kolorze i ochronie powierzchni. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon – które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Firma z siedzibą główną w Holandii działa w ponad 150 krajach i zatrudnia około 35 000 pracowników, którzy z pasją dostarczają wysokiej jakości produkty i usługi, zgodnie z oczekiwaniem naszych klientów. Więcej informacji na stronie www.akzonobel.com/poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *