MOCni w biznesie – bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla przedsiębiorców


„MOCni w biznesie” – bezpłatny program szkoleniowo-grantowy dla przedsiębiorców

17 stycznia br. startuje II edycja programu „MOCni w biznesie”. To program dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć własny biznes. Uczestnicy wezmą udział w darmowych szkoleniach i webinarach, mogą też wygrać granty edukacyjne. Organizatorami projektu są Santander Bank Polska S.A., Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych S.A.

Szkolenia

Program „MOCni w biznesie” to cykl 10 bezpłatnych webinarów dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć swój biznes. Wszystkie webinary będą tłumaczone na Polski Język Migowy.

Z najnowszego raportu PARP[1] wynika, że firmy z sektora MŚP stanowią aż 99,8 proc. wszystkich przedsiębiorstw w kraju. Zatrudniają one ponad 6,9 mln osób. Jako bank aktywnie wspieramy przedsiębiorców w ich biznesowych wyzwaniach, jesteśmy zaangażowani w tworzenie rozwiązań ułatwiających prowadzenie biznesu i zarządzanie finansami firm z sektora MŚP. Program „MOCni w biznesie” pozwala na zdobycie kompetencji oraz narzędzi z obszarów takich jak marketing, nowe technologie czy ESG, które pomogą przedsiębiorcom w rozwoju ich firm – mówi Filip Jaskuła z Santander Bank Polska. Partnerami programu „MOCni w Biznesie” są Polfund FPK S.A. i Polska Fundacja Przedsiębiorczości.

Swoją wiedzą podzielą się m.in.: Maciej Kawecki – dziennikarz naukowy i popularyzator technologiczny, Olga Kozierowska, dziennikarka, działaczka społeczna, trenerka i mentorka, Artur Kurasiński – przedsiębiorca, twórca, inwestor, obserwator i krytyk zjawisk związanych z technologią, Tycjan Bielecki i Beata Kubida, eksperci ESG w Santander Bank Polska.

Uczestnicy dowiedzą się z nich m.in.: jak istotna jest praca na danych, jak niskim kosztem promować biznes w internecie, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, dlaczego ESG jest tak ważne.

Już 17 stycznia o godz. 9.00 odbędzie się pierwszy webinar “Przedsiębiorczość w przyszłości, czyli wewnętrzne życie algorytmów”, prowadzony przez Macieja Kaweckiego. Harmonogram wszystkich spotkań z ekspertami znajduje się na stronie santander.pl/mocniwbiznesie.

Konkurs grantowy

Poza rozwojem kompetencji, obecni i przyszli przedsiębiorcy mogą wziąć udział w konkursie i wygrać grant rozwojowy. Warunkiem udziału jest złożenie biznesplanu z opisem pomysłu na stronie santander.pl/mocniwbiznesie w jednej z czterech kategorii:

•    Pomysł na nowy biznes

•    Pomysł na rozwój swojego biznesu

•    Pomysł na ekologiczny biznes, który wspiera naszą planetę

•    Pomysł na biznes bez barier, który uwzględnia zróżnicowane potrzeby i jest odpowiedzialny społecznie

W każdej z 4 kategorii do wygrania są granty o wartości: 12, 8 lub 6 tysięcy złotych.

Organizatorem i partnerami projektu MOCni w biznesie są Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Santander Bank Polska S.A. oraz Polfund FPK S.A. Projekt trwa od 17.01.2024 roku do 04.06.2024 roku. Konkurs na najlepszy biznesplan trwa od 16.01.2024 roku do 30.05 2024 roku. Regulamin projektu i konkursu na MOCni w biznesie 2024 – webinary i 🏆konkurs grantowy na biznesplan – Santander.


[1] https://www.parp.gov.pl/component/publications/publication/raport-o-stanie-sektora-malych-i-srednich-przedsiebiorstw-w-polsce-2023


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *