„Być jak Ignacy” nowy program edukacyjny Fundacji PGNiG

image002

Fundacja PGNiG stworzyła nowy program edukacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych. – „Być jak Ignacy” to wiele zajęć i multimedialnych pomocy dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzięki platformie internetowej www.bycjakignacy.pl nauczyciele i uczniowie maja dostęp do materiałów edukacyjnych takich jak filmy dydaktyczne z udziałem naukowców czy komiksu o życiu polskiego wynalazcy lampy naftowej Ignacego Łukasiewicza. W komiksie Ignacy jest przewodnikiem dzieci po świecie odkryć. Bohater przeniesiony z prawdziwej historii na karty książki opowiada o swoim dzieciństwie, młodości i drodze do przełomowego odkrycia.

Oprócz filmów i publikacji edukacyjnych Fundacja PGNiG przygotowała animowaną grę przygodową. Zadaniem graczy jest zbudowanie kopalni, a poprzez pokonywanie kolejnych poziomów poznają oni historię przemysłu naftowo-gazowego. Komiks „Być jak Ignacy” oraz gra „Kopalnie Ignacego” są dostępne za darmo w formie aplikacji na urządzenia mobilne. 25 października 2016 r. w księgarniach dostępna będzie także książka „Być jak Ignacy”.

Dodatkowo szkoły podstawowe mają możliwość wzięcia udziału w konkursie na Naukową Szkołę Ignacego Łukasiewicza. Tytuł trafi do placówek, które w najciekawszy sposób zorganizują i udokumentują działania specjalnie powołanych kół naukowych.

Nauczyciele otrzymają scenariusze lekcji, które mogą zastosować w szkołach. Podczas kilkunastu godzin zajęć uczniowie szkół podstawowych poznają tematykę związaną z Ignacym Łukasiewiczem, ropą naftową i gazem, a także ciekawymi zjawiskami fizycznymi. Lekcje mają pokazać dzieciom, jak bardzo atrakcyjna i pasjonująca może być nauka.

Finał konkursu zaplanowano w czerwcu 2017 r. w Warszawie. Wyróżnione szkoły zostaną uhonorowane tytułem Naukowej Szkoły Ignacego i specjalnymi statuetkami „Ignasiami”, a zwycięska szkoła – tytułem Szkoły Roku.

Dzieci lubią interaktywne pomoce w nauczaniu, w końcu żyją w multimedialnym świecie.  Warto poszerzać ic horyzonty takimi programami edukacyjnymi.

 Za materiały prasowe dziękuję firmie Komunikacja+ oraz PGNiG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *