Rock Radio wspiera akcję pomagamyszpitalom i zbiórkę pieniędzy na posiłki dla personelu medycznego

Trwa internetowa zbiórka pieniędzy na akcję #pomagamyszpitalom! Fundacji KURONIÓWKA wspierającej osoby, które w trudnych chwilach niosą nam wszystkim pomoc. Dzięki działaniom Fundacji pracownicy szpitali otrzymują wzmacniające posiłki zapewniające odpowiednią regenerację. Rock Radio patronuje tej akcji i informuje o niej na swojej antenie, zachęcając wszystkich do pomocy – razem #pomagamyszpitalom! 

Od prawie 3 tygodni Fundacja KURONIÓWKA wspiera personel medyczny polskich szpitali przekształconych w szpitale zakaźne, dostarczając im w pełni zbilansowane, zdrowe dania przeznaczone na każdą porę dnia. Łącznie od 17 do 27 marca Fundacja przygotowała i dostarczyła już 5740 posiłków (1148 pakietów) o wartości 68 880 zł. Trafiły one do 11 szpitali dedykowanych walce z koronawirusem – w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Białymstoku, Łomży, Radomiu i Bielsku Podlaskim.  

Ze wszystkich tych miejsc do Fundacji docierają podziękowania i pozytywne głosy, ale też prośby o kontynuowanie akcji. Aby sprostać zadaniu przekazywania pakietów żywnościowych przez kolejne 30 dni do 21 szpitali zakaźnych w całej Polsce, Fundacja KURONIÓWKA uruchomiła pod koniec marca br. specjalną zbiórkę pieniędzy – na stronie zrzutka.plInternauci mogą przekazać swoje wpłaty, zasilając pulę środków przeznaczonych na działania pod hasłem #pomagamyszpitalom! Koszt akcji to 30 000 zł dziennie i 900 000 zł na 30 dni. Przy założeniu, że w ramach zbiórki zebranych zostanie 450 000 zł, drugie tyle, czyli 450 000 zł, dołoży do akcji firma Kuroniowie Diety.

Rock Radio wspiera akcję #pomagamyszpitalom! oraz zbiórkę, informując o niej na swojej antenie kilka razy dziennie. Aktualności na ten temat można też znaleźć na stronie internetowej rozgłośni rockradio.pl oraz na profilu Rock Radia na Facebooku.

Dzięki zebranym środkom w ciągu jednego dnia przyrządzonych zostanie około 2500 posiłków – 500 pakietów złożonych z 5 pełnowartościowych dań, którymi pracownicy szpitali mogą się dzielić i wymieniać. Każdy szpital biorący udział w akcji będzie miał możliwość wyboru diety spośród wariantów: standardowa, wegetariańska, wegańska i bezglutenowa. Do szpitali posiłki dojadą w specjalnych samochodach chłodniczych. 

Dodatkowe informacje na temat akcji #pomagamyszpitalom! można znaleźć na profilu Fundacji KURONIÓWKA na Facebooku – https://www.facebook.com/kuroniowka 

Link do zbiórki https://zrzutka.pl/z9xkte

Rock Radio to 4 lokalne stacje radiowe nadające w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Opolu. Prezentują one na antenie wyłącznie rocka w najlepszym wydaniu: od utworów Led Zeppelin, The Doors i The Beatles, przez piosenki Queen, Perfect, Pink Floyd, AD/DC, aż po muzykę Bon Jovi i U2. Rockowy charakter stacji podkreślają też audycje prowadzone przez popularne i wyraziste osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *