„TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” – 300 tysięcy złotych od Fundacji Santander

Mini-parki, ogrody deszczowe, zielone przystanki komunikacji miejskiej – 58 ekologicznych pomysłów ma szansę na realizację w programie grantowym „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”. Fundacja Santander Bank Polska przeznaczy na projekty 300 tys. zł. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane do 8 marca 2021 r.

Celem programu jest zmiana naszego najbliższego otoczenia. 

– Już po raz drugi stawiamy na projekty ekologiczne. Chcemy, aby przestrzeń, w której żyjemy była bardziej przyjazna, aby wokół nas było więcej zieleni. Dlatego zachęcamy, do tworzenia zielonych stref relaksu i sadzenia łąk kwietnych – zwłaszcza w dużych miastach, gdzie zieleni brakuje. Jesteśmy otwarci na różne pomysły, typu projektowanie zielonych przystanków autobusowych czy tworzenie roślinnych murali, ale szczególnie namawiamy do zagospodarowywania miejsc zaniedbanych, opuszczonych, którym można dać nowe życie – podkreśla Marzena Atkielska, Prezes zarządu Fundacji Santander. 

Jury konkursu doceni szczególnie oryginalne inicjatywy ekologiczne, wynikające z potrzeby społecznej. Ważne jest, by projekt był realizowany w przestrzeni publicznej, a nowo stworzone lub zrewitalizowane przyjazne miejsce było dostępne dla wszystkich.

W tym roku na projekt „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO” Fundacja Santander przeznacza 300 tysięcy złotych na dofinansowanie 58 najciekawszych projektów:

• 18 organizacji otrzyma grant w wysokości 8 000 złotych,

• 18 organizacji otrzyma grant w wysokości 5 000 złotych,

• 22 organizacji otrzyma grant w wysokości 3 000 złotych. 

Autorami wniosków mogą być organizacje, które działają w lokalnym środowisku, np.: fundacje, stowarzyszenia, szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury, muzea, kluby sportowe, jednostki samorządu terytorialnego czy nawet jednostki ochotniczej straży pożarnej. Co ważne, może zgłosić jednak każdy. Warunkiem udziału jest namówienie jednnej z wyżej wymienionej instytucji do współpracy i złożenia wniosku. Jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek. Wnioski złożone przez osoby indywidualne oraz podmioty komercyjne nie będą rozpatrywane. 

Projekty można zgłaszać w terminie od 5 lutego do 8 marca 2021 r. przez aplikację internetową na stronie Fundacji: https://granty.fundacja.santander.pl/ 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 12 kwietnia 2021 r.

Regulamin oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: fundacja.santander.pl

***

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest jednym z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jej misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości „Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie”. Grupa Santander dąży do tego, aby stawać się instytucją coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. W tym celu zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2025 ponad 120 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych i udzielić finansowego wsparcia ponad 10 milionom ludzi, w tym samym czasie. Według stanu na koniec 2020 r. Grupa posiada 148 mln klientów (w tym 22.8 mln klientów lojalnych oraz 42.4 mln klientów cyfrowych), 11 000 oddziałów i 191 000 pracowników.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *