6 Targi CSR

TARGI-CSR-banner-1200x450

Odbyły się 6. Targi CSR. Jest to obowiązkowe wydarzenie dla każdego, komu CSR jest bliski. Targi są organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu co 2 lata, w tym roku odbyły się na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Z roku na rok ilość wystawców w tym wydarzeniu rośnie, w tym roku wystawiło się aż 70 firm, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, dla których CSR nie jest tylko hasłem, a filozofią działania.

Na Targach spotkać można było zarówno wielkie korporacje takie jak IKEA, PKN ORLEN, Polpharma, Simens czy Unilever Polska, ale także wiele fundacji czy stowarzyszeń, nie zabrakło także mediów takich jak CSR Info czy Be.navigator.

Na targach CSR mieliśmy okazję porozmawiać o akcjach społecznie odpowiedzialnych firm, usłyszeć więcej o ich spojrzeniu na to zagadnienie. Jak zawsze znalazło się miejsce też na konkursy i atrakcje 😉 mali majsterkowicze na warsztatach Castoramy tworzyli drewniane konstrukcje stukając zawzięcie młotkami.

c2

Na stoisku PZU i Partnerstwa dla Bezpieczeństwa drogowego można było przyozdobić chustę odblaskami firmy Hutnik.

CYMERA_20161117_111440

Do nauki zasad pierwszej pomocy zachęcali strażacy na stanowisku Orlenu, IKEA proponowała wirtualny lot nad elektrowniami wiatrowymi, a na stanowisku Unilever czekały pyszne lody Magnum.

Targi są również okazją do zapoznania się z raportami wielu firm i do zdobycia ich papierowej wersji 🙂

C1

Ogromną wartością targów są również prelekcje i wykłady. W tym roku tematami dyskusji była edukacyjna rola biznesu. Dyskutowano o raportowaniu społecznym oraz o nowej doktrynie raportowania dopasowanego, ekologicznych wyborach przy zakupach i drodze firmy do zrównoważonego rozwoju. Odbyła się także debata oksfordzka: Wspierać czy karać? – czyli o podejściu do wdrażania standardów CSR w łańcuchu dostaw.

TARGI-CSR-plakat-OST6_02-1

Następne targi już za dwa lata, mam nadzieję, że się tam spotkamy 😉

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *