#Jestem – nowy cykl o współczesnych kobietach

W 2018 roku minie 100 lat od uzyskania praw wyborczych kobiet w Polsce. „#Jestem” to nowy cykl zespołu wideo Wyborcza.pl, który z tej okazji pozwoli przyjrzeć się współczesnym kobietom. Materiały wideo przedstawią, jak zmieniały się przez te 100 lat oraz co sprawia, że są właśnie takie a nie inne.

– Chcemy pokazać wiele twarzy współczesnych Polek i docenić ich różnorodność. Zapytamy, czym właściwie jest dla nas kobiecość, a czym feminizm, jakie napotykamy problemy, a co cieszy nas najbardziej. W ramach cyklu zaprezentujemy zarówno portrety kobiet, jak i reportaże, animacje oraz rozmowy. Pokażemy kobiety w różnym wieku, wykonujące różne zawody, ekspertki w rozmaitych dziedzinach – mówią o nowym projekcie twórcy z zespołu wideo Wyborcza.pl.

Program „#Jestem” będzie emitowany 4 razy w miesiącu na stronie Wyborcza.pl i profilu Wideo Wyborcza.pl.na Facebooku.

Pierwsze dwa odcinki można było obejrzeć na dzień kobiet 8 marca br. Cykl potrwa do 28 listopada, czyli dnia jubileuszu stulecia nadania Polkom praw wyborczych.

Zespół wideo „Gazety Wyborczej”, działający od połowy 2013 r., początkowo tworzył treści dopełniające materiały publikowane na Wyborcza.pl. Zespół z roku na rok poszerzał swój zakres działań – obecnie reporterzy, realizatorzy i dziennikarze tworzą cykle wideo, reportaże i relacje, a także formaty wideo dla klientów zewnętrznych. Do najpopularniejszych materiałów należą obecnie m.in. „Świat, którym żyjemy” Doroty Wysockiej-Schnepf, „I kto tu rządzi” Justyny Dobrosz-Oracz, „Studio Dużego Formatu” Włodzimierza Nowaka, „Historyjki” Alicji Bobrowicz i Bartosza Wielińskiego, „Crashtest” Dominiki Wielowieyskiej, „Kublikacje” Agnieszki Kublik i reportaże Igora Nazaruka. Dzięki materiałom wideo „Gazeta Wyborcza” ma również mocną pozycję zasięgową na Facebooku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *