Alstom wyróżniony certyfikatem Top Employer 2021 w Polsce

Alstom został uhonorowany tytułem Top Employer 2021 w Polsce. Wyróżnienie Top Employer świadczy o zaangażowaniu firmy w doskonalenie środowiska pracy, czego potwierdzeniem jest wyjątkowa strategia HR oraz praktyki zarządzania zasobami ludzkimi.Certyfikaty programu Top Employers Institute przyznawane są w oparciu o wyniki Kwestionariusza Najlepszych Praktyk HR. Ankieta obejmuje sześć kluczowych obszarów HR podzielonych na 20 zakresów tematycznych, takich jak polityka personalna, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, nauka, well-being, różnorodność i integracja oraz wiele innych.

Transport przyszłości wymaga wyjątkowych ludzi, dlatego od lat realizujemy jasną wizję rozwoju naszej organizacji, w centrum której znajdują się pracownicy. Alstom tworzą najlepsi specjaliści w swojej dziedzinie. Jesteśmy różnorodni, ale skupieni na wspólnym celu – dostarczaniu przełomowych, innowacyjnych rozwiązań do każdego zakątka świata. Możemy z dumą powiedzieć – w Alstom tworzymy podstawy globalnego transportu przyszłości. Certyfikat Top Employer to dla nas potwierdzenie, że obrana strategia jest słuszna.

Sławomir Cyza, dyrektor HR w Europie Środkowej i Wschodniej w Alstom

Alstom_Slawomir_Cyza.JPG

Certyfikacja Top Employer doskonale wpisuje się w strategię Alstom in Motion. Firma dzięki współpracy z Top Employers Institute będzie mogła porównać własne praktyki i procesy wewnętrzne z tymi stosowanymi w innych firmach z wielu różnych branż, a na tej podstawie określić swoje mocne strony oraz obszary do dalszego rozwoju. Certyfikacja będzie również służyć przyciągnięciu nowych talentów, promowaniu bardzo dobrych warunków pracy oraz zapewnieniu każdemu pracownikowi możliwości doskonalenia swoich kompetencji oraz pasji zawodowych.

Pomimo trudnego roku dla organizacji na całym świecie, Alstom niezmiennie udowadnia, jak ważne jest stawianie pracowników na pierwszym miejscu. Z dumą przedstawiamy tegorocznych wyróżnionych w programie Top Employers Institute i gratulujemy wszystkim przedsiębiorstwom, które otrzymały nasz certyfikat.

David Plink, Dyrektor Generalny Top Employers Institute

Top_Employer_Poland_2021.png

Top Employers Institute jest światowym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. Pomaga rozwijać praktyki HR w celu poprawy warunków pracy. Firmy uczestniczące w programie certyfikacji Top Employers Institute przechodzą weryfikację, otrzymują certyfikat i tytuł najlepszego pracodawcy. Założony 30 lat temu Top Employers Institute certyfikuje co roku ponad 1 600 organizacji w 120 krajach/regionach. Pracodawcy, którzy otrzymali tytuł Top Employer wywierają pozytywny wpływ na życie ponad 7 milionów pracowników na całym świecie.O Alstom

Jako światowy lider ekologicznych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności, Alstom opracowuje i wprowadza na rynek zintegrowane systemy, które zapewniają trwałe podstawy dla transportu przyszłości. Alstom oferuje pełen wachlarz rozwiązań w zakresie sprzętu i usług, od pociągów dużych prędkości, metra, tramwajów i autobusów elektrycznych po zintegrowane systemy sterowania ruchem, zindywidualizowane usługi, infrastrukturę i rozwiązania w zakresie mobilności cyfrowej. W roku obrotowym 2019/20 Alstom odnotował sprzedaż w wysokości 8,2 mld euro i zaksięgował zamówienia o wartości 9,9 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę główną we Francji i działa na terenie 60 państw zatrudniając 38 900 osób. Alstom w Polsce obecny jest od ponad dwudziestu lat i zatrudnia niemal 2000 pracowników w sześciu lokalizacjach na terenie całego kraju. Zakład produkcyjny Alstom Konstal w Chorzowie jest jedną z największych fabryk Alstom na świecie. Zakład firmy w Piasecznie rocznie dostarcza na cały świat 600 wózków do pociągów Coradia Stream. Centrum Serwisowe Pendolino w Warszawie serwisuje, mi.in. przy użyciu innowacyjnego, jedynego w Europie kontynentalnej Trainscannera umożliwiającego utrzymanie predykcyjne,  20 pociągów Pendolino, które każdego dnia odwiedzają 34 polskie miasta, pokonując 21 000 km. Alstom jako jedyna firma w polskiej branży kolejowej została wyróżniona tytułem Top Employer.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *