Bransoletka ekologiczna Zielona Ręka

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do ogólnopolskiej akcji

ZIELONA RĘKA – bransoletka ekologiczna

Każdy może wesprzeć działania fundacji i w formie darowizny nabyć bransoletkę dla siebie, znajomych. Wierzymy, iż dzięki temu posadzimy w roku 2021 tysiące nowych drzew, zbierzemy kilka tysięcy worków śmieci i wesprzemy realizację programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, który już w roku 2020 stał się największą taka inicjatywą w Polsce i skupił ponad 500 tysięcy uczestników. Na rok 2021 trwa nabór i już mamy ponad 300 tysięcy zgłoszeń.

Bransoletka ekologiczna ZIELONA RĘKA jest unikalna i magiczna.

Unikalna, gdyż zaprojektowana specjalnie dla nas przez artystkę Małgorzatę Rozenau. (rozenau.blogspot.com) Przy jej przygotowaniu pomagali nam nasi przyjaciele i wolontariusze. Całej akcji towarzyszy także zbiórka przedmiotów z mosiądzu, które przekażemy do recyklingu tak, aby jej produkcja była neutralna dla środowiska.

Magiczna, gdyż każda bransoletka to jedno posadzone przez nas drzewo i jeden worek zebranych śmieci z terenów przyrodniczych. To także wsparcie działań edukacyjnych, w których tylko w roku 2020 brało udział ponad 500 tysięcy uczestników.

Program aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA skupia w roku 2021 aż 10 akcji edukacyjnych, do których mogą zgłaszać się uczestnicy. Wspólnym punktem tych akcji jest przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu.

Kryzys klimatyczny stawia przed nami niespotykane wyzwania. Każdy musi włączyć się w zmiany!

Katastrofa klimatyczna dotyka już nie tylko odległe kraje, ale także zmienia nasze życie. Upały, susze, problemy w rolnictwie, gwałtowne burze, trąby powietrzne – to zaczyna być także nasza codzienność. Do tego dochodzi fatalna jakość powietrza, smog, dzikie wysypiska. Naprawdę możemy jaszcze wymienić sporo problemów ekologicznych.

Chyba każdy z nas powoli czuje, iż to wszystko się dzieje i zmierza w fatalnym dla nas i naszych dzieci kierunku.

Nie możemy czekać bezczynnie, aż nasza cudowna Ziemia stanie się miejscem, w którym trudno będzie nam żyć. Żyzna ziemia zamieni się w pustynie, rzeki wyschną, zwierzęta będą konały w męczarniach, a ludzie cierpieli z powodu chorób, upałów, braku wody czy pożywienia.

Fundacja ekologiczna ARKA od lat ponad 15 lat prowadzi różnorodne działania ekologiczne. Teraz te doświadczenia chcemy wykorzystać prowadząc całoroczny program aktywnej ekologii ZIELONA RĘKA. Będziemy edukować, ale przede wszystkim działać. Prowadzić proste i wymierne działania ekologiczne. Chcemy z WAMI sadzić drzewa, sprzątać tereny przyrodnicze, walczyć ze smogiem. ratować zwierzęta, chronić bioróżnorodność. Przygotowywać się na następujące zmiany klimatyczne. Chcemy budować ruch społeczny, który będzie wymuszał zmiany na politykach i biznesmenach” – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes ARKI i pomysłodawca programu Zielona Ręka

Gminy i szkoły nadal mogą zgłaszać się po bezpłatne materiały na stronie www.zielonareka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *