300 rowerów dla dzieci – już dzisiaj startuje VII edycja akcji Rower Pomaga


Podczas już 6 lat realizacji akcji przekazaliśmy dzieciom z domów dziecka ponad 300 rowerów.

Inauguracja VII edycji ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA 

Fundacja ekologiczna ARKA  zaprasza 10 marca o godz. 11.00 na      pl. Chrobrego na inaugurację kolejnej edycji akcji Rower Pomaga i happening edukacyjny.

W akcji zamieniamy przejechane rowerowe kilometry na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Kilometry można wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl lub dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA.

„ Ubiegłoroczna akcja, jak wszystko wokół nas, byłą nietypowa. Ale i tak udało nam się przejechać ponad 30 milionów kilometrów, a co najważniejsze przekroczyć ilość 300 rowerów, które przekazaliśmy dzieciom z domów dziecka. Dokładnie to 312 rowerów. Ten fakt chcemy podkreślać w tegorocznej akcji.  – Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. I bardzo się cieszymy, iż wieloletni Partner naszej akcji Grupa Kęty został także w tym roku jej Głównym Partnerem. W tych trudnych czasach, to dla nas bardzo ważne!

Cieszę się, że nasza firma może wspierać takie inicjatywy- mówi Prezes Dariusz Mańko. Z jednej strony rowery trafiają do dzieci i młodzieży z domów dziecka, z drugiej sami jeździmy na rowerach, jesteśmy aktywni i bardziej ekologiczni. Bardzo mi zależy aby coraz większa grupa pracowników korzystała z roweru np, w drodze do pracy. Mamy przygotowane specjalne zadaszenia i parkingi rowerowe. Jak co roku zapraszam wszystkich pracowników Grupy Kapitałowej do wspólnej jazdy.

Rowery w całym kraju

Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *