Fundacja Santander Bank Polska stworzyła „Klub Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

Fundacja Santander Bank Polska stworzyła „Klub Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu

We wrocławskim szpitalu otwarto Klub Płomyka – pokój zabaw dla dzieci oraz miejsce odpoczynku dla towarzyszących im opiekunów. Takie przestrzenie na szpitalnych oddziałach dziecięcych powstają z inicjatywy Fundacji Santander już od dwóch lat.

Fundacja Santander Bank Polska otworzyła „Klubu Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza we Wrocławiu. „Klub Płomyka” został podzielony na dwie strefy. Pierwsza to przestrzeń dla osób dorosłych, które odwiedzają małych pacjentów. Wyposażono ją w niewielką kuchnię oraz miejsce do siedzenia. Druga część jest przeznaczona dla dzieci. Znajdują się w niej m.in. bujany fotel oraz kanapa, z których można wygodnie oglądać bajki. Całe pomieszczenie jest bardzo kolorowe, a ściany zdobią naklejki.

Klub jest uwielbiany przez naszych pacjentów, a ci, którzy mogą opuszczać sale, bardzo chętnie spędzają w nim czas – przyznaje prof. Dariusz Patkowski, kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. – Nikomu pobyt w szpitalu nie sprawia przyjemności, a już zwłaszcza pełnym energii dzieciom. Miejsce to jest więc dla nich namiastką własnego pokoju czy placu zabaw. Szpitalowi, jak powszechnie wiadomo, trudno byłoby wygospodarować środki na taką inwestycję, bardzo więc doceniamy gest Fundacji.

Tworzymy „Kluby Płomyka” po to, żeby dzieci i ich rodzice przebywający w klinice poczuli się choć trochę jak w domu. Gruntownie wyremontowaliśmy pomieszczenie we wrocławskim szpitalu i wyposażyliśmy je w komfortowe meble, sprzęt AGD i RTV oraz zabawki dla najmłodszych pacjentów – mówi Marzena Atkielska, Prezes Zarządu Fundacji Santander Bank Polska. 

To nie jedyne zmiany, które Fundacja Santander Bank Polska wprowadziła w Klinice. W odpowiedzi na potrzeby szpitala, poczekalnia w Izbie Przyjęć Poradni Chirurgii Dziecięcej została przearanżowana w  pokój zabaw, w którym rodzice i dzieci oczekujący na przyjęcie do lekarza specjalisty, mogą spędzić czas w sposób przyjemniejszy niż dotychczas. 

Zależało nam na spełnieniu oczekiwań dzieci, rodziców, ale również lekarzy i pielęgniarek, którzy pracują w klinice. Wspólnie z pracownikami szpitala stworzyliśmy miejsce, którego wyposażenie spełnia normy higieny i bezpieczeństwa, szczególnie ważne w czasie pandemii – mówi Magdalena Szewczyk koordynator projektu „Klub Płomyka”.   

„Kluby Płomyka” nie tylko we Wrocławiu

W tym roku planowane są kolejne remonty i cztery nowe „Kluby Płomyka”.

Pomoc dzieciom i szpitalom jest jednym z ważniejszych filarów działalności Fundacji Santander. Otwarcie „Klubu Płomyka” w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu to dopiero początek naszych planów na 2021 rok. Obecnie pracujemy nad remontem w Domu Dziecka w Jeleniej Górze. Naszym celem jest oddanie do użytku łącznie pięciu takich miejsc na przestrzeni roku – powiedziała Marzena Atkielska Prezes Zarządu Fundacji. 

Projekt „Klub Płomyka” prowadzony jest od 2019 r. Jego główną ideą jest umilenie dzieciom pobytu w szpitalach, domach dziecka, czy ośrodkach szkolno-wychowawczych. Kluby wprowadzają do zwykle szarych, mało przyjemnych przestrzeni, kolory, zabawki i niezbędne sprzęty. Dotychczas powstały cztery takie wielofunkcyjne pokoje, w szpitalach w Gdańsku, Kępnie i Piasecznie oraz w specjalistycznym ośrodku szkolno–wychowawczym w Białymstoku.

***

Grupa Santander Bank Polska S.A. jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Bank ma jedną z największych sieci oddziałów i placówek partnerskich, jak również świadczy usługi poprzez elektroniczne kanały dostępu, w tym bankowość mobilną. Jest jednym z liderów rynku w zakresie wykorzystania nowoczesnych technologii w usługach bankowych, konsekwentnie budując swoją markę zgodnie ze strategicznym celem osiągnięcia pozycji najlepszego banku dla klienta. Priorytetem Santander Bank Polska jest satysfakcja i lojalność klientów, dlatego Bank regularnie wprowadza do oferty innowacyjne funkcjonalności, które pomagają dbać o finanse osobiste oraz efektywnie zarządzać finansami firmowymi. Od 2011 r. Bank należy do międzynarodowej Grupy Santander. Spółki z Grupy Santander Bank Polska oferują m.in. fundusze inwestycyjne, usługi maklerskie, ubezpieczenia, leasing oraz faktoring.

Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach i jest jednym z największych banków na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Jej misją jest pomaganie klientom w codziennych sukcesach w duchu wartości „Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie”. Grupa Santander dąży do tego, aby stawać się instytucją coraz bardziej odpowiedzialną społecznie. W tym celu zobowiązała się m.in. przeznaczyć w latach 2019–2025 ponad 120 mld EUR na finansowanie inwestycji i rozwiązań proekologicznych i udzielić finansowego wsparcia ponad 10 milionom ludzi, w tym samym czasie. Według stanu na koniec 2020 r. Grupa posiada 148 mln klientów (w tym 22.8 mln klientów lojalnych oraz 42.4 mln klientów cyfrowych), 11 000 oddziałów i 191 000 pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *