Kobiety kontra koronawirus

Kobiety kontra koronawirus – „Wysokie Obcasy” i „Gazeta Wyborcza” zapraszają na konferencję online 22 marca br. o godz. 13:00  

Jak pandemia wpływa na życie kobiet? W badaniu zrealizowanym przez Kantar na zlecenie serwisów Wyborcza.pl i Wysokieobcasy.pl zapytano kobiety o ich sytuację zawodową w czasie pandemii koronawirusa. O wynikach raportu redakcja „Wysokich Obcasów” porozmawia z ekspertkami podczas konferencji online, która odbędzie się w poniedziałek, 22 marca br. od godz. 13:00 na profilach dziennika na Facebooku oraz na Wysokieobcasy.pl.  

W badaniu przeprowadzonym na zlecenie „Wysokich Obcasów” i „Gazety Wyborczej” zapytano 1500 kobiet, m.in. o to, jak praca oraz nauczanie zdalne wpłynęły na ich związki i życie rodzinne, w jakich zawodach straciły prace, w jaki sposób pandemia rzutowała na aktywne zawodowo matki, w tym na te samotnie wychowujące dzieci. 

Podczas konferencji online organizowanej przez „Wysokie Obcasy” oraz „Gazetę Wyborczą” o wynikach raportu dyskutować będą: Henryka Bochniarz – ekonomistka i polityczka, była minister przemysłu i handlu, była prezydentka Konfederacji Lewiatan, a od 2019 r. przewodnicząca rady głównej tej organizacji; Dorota Czekaj – założycielka i Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, współzałożycielka funduszu VC Black Swan; dr Marta Bierca – wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS, autorka licznych publikacji naukowych, dyrektorka ds. badań konsumenckich we Frost & Sullivan, członkini Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii; Monika Jankowska-Rangelov – Dyrektor ds. Różnorodności i Inkluzji oraz Odpowiedzialności Społecznej Biznesu w State Street Bank oraz Karolina Gębura-Nowak – wieloletnia menadżerka z Philip Morris International, liderka z doświadczeniem pracy w różnych krajach i funkcjach, m. in. w obszarach finanse, compliance, kontrola wewnętrzna, ochrona znaku towarowego i HR.  

Ekspertki wspólnie z prowadzącą – dziennikarką „Wysokich Obcasów” Natalią Waloch zastanowią się również, jak obecną, trudną sytuację kobiety mogą wykorzystać, by zbudować sobie lepszą przyszłość.  

Wydarzenie będzie miało miejsce online – na profilu „Wysokich Obcasów” i  „Gazety Wyborczej” na Facebooku oraz na Wysokieobcasy.pl w poniedziałek, 22 marca br. Początek o godzinie 13:00.  A już w sobotę, 27 marca br. na łamach „Wolnej Soboty” – weekendowego magazynu „Gazety Wyborczej” opublikowany zostanie artykuł szeroko omawiający badania zrealizowane przez Kantar. Cały raport do przeczytania będzie z kolei na Wysokieobcasy.pl. Partnerem raportu jest State Street Bank.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *