Race for the Cure – Baxter solidarnie z chorymi na raka piersi


Firma Baxter – lider innowacji na międzynarodowym rynku medycznym – zaangażowała się w charytatywny bieg Race for the Cure, będący symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie. Wydarzenie odbędzie się 29 września w Gdańsku. Tak jak w ubiegłych latach organizatorzy zwracają przy tej okazji szczególną uwagę na edukację społeczeństwa.
Przedsięwzięciu towarzyszy też zbiórka funduszy na działania fundacji OmeaLife – głównego organizatora biegu. W tym samym dniu odbędzie się on w 16 europejskich miastach.

Photo by iamSherise on Unsplash

Polska dołącza do wydarzenia po raz kolejny – razem z Włochami, Belgią, Gruzją, Grecją, Luksemburgiem, Rosją, Chorwacją, Kosowem, Bośnią i Hercegowiną, Bułgarią, Rumunią, Serbią oraz Portugalią. Uczestnikami biegu są zarówno osoby dotknięte rakiem piersi, jak i te, które chcą wyrazić solidarność z ludźmi walczącymi z nowotworem. Wydarzenie odbywające się w Gdańsku to memoriał Olgi Gajdus – współzałożycielki fundacji OmeaLife.

Race for the Cure to bieg o charakterze edukacyjnym, którego idea powstała w 1983 roku. Organizatorką pierwszego była Nancy G. Brinker, której siostra zmarła na raka piersi. W ciągu ponad 25 lat bieg zmienił się w wydarzenie międzynarodowe, które rokrocznie skupia prawie milion osób w ramach 150 imprez na całym świecie. Dzięki działaniom fundacji OmeaLife Polska znalazła się w grupie Think Pink Europe, która zrzesza kraje biorące udział w biegu i edukujące społeczeństwo w dziedzinie nowotworu piersi.

Firma Baxter zdecydowała się na wsparcie największego na świecie charytatywnego wydarzenia sportowego dla chorych na raka piersi i ich rodzin, ponieważ problemy pacjentów onkologicznych są dla nas niezwykle ważne – komentuje Krzysztof Popławski, General Manager Central Europe & Israel w Baxter Polska. – To właśnie dzięki takim inicjatywom wzrasta świadomość społeczna, uwrażliwienie na problemy pacjentów a także wiedza na temat profilaktyki i leczenia chorób onkologicznych. Jesteśmy dumni, że pobiegniemy razem z tysiącami osób w Polsce i w Europie.

Baxter to globalna firma medyczna, która od początku swego istnienia kładzie duży nacisk na społeczną odpowiedzialność biznesu. Organizacja nie tylko angażuje się w działania edukacyjne, lecz także wdraża rozwiązania mające pozytywny wpływ na środowisko. Systemy produkcyjne każdej z 27 fabryk należących do firmy są stworzone tak, aby w jak najbardziej efektywny sposób zużywać energię, wodę i surowce, co jednocześnie redukuje emisję gazów cieplarnianych oraz odpadów.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *