-
Czy da się ograniczyć zużycie plastiku prowadząc sklep?
Plastik otacza nas ze wszystkich stron.Wygoda jaką daje nam ten materiał sprawiła, że stał się nieodłączną częścią niemalże każdej sfery życia, pakuje się w niego większość produktów, zabezpiecza się plastikiem rzeczy do transportu, a klientom wydaje się zakupy w foliowych torebkach. Wydaje się, że w dzisiejszych czasach bez plastiku nie da się normalnie funkcjonować. Jednak plastik wcale nie jest materiałem idealnym, ma jedną, zasadniczą wadę – rozkłada się tysiące lat. Wyrzucanie go i marnowanie na potęgę sprawiło, że zaczął się pojawiać na rajskich plażach, utworzył nawet na Pacyfiku wyspę o powierzchni 5 razy większej od Polski. Jego nadmiar w ekosystemie spowodował, że zaczęłymasowo wymierać zwierzęta morskie, a jego mikrocząstki…
-
Ruszył nabór do 9. edycji programu „W drodze do pracy”
Henkel Polska i Fundacja „Miejsce Kobiet” organizują wspólnie kolejną, dziewiątą edycję programu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”. Do tej pory w projekcie wzięło udział już 160 uczestniczek, z których blisko 70% podjęło na nowo pracę zawodową. W nowej odsłonie projektu w bezpłatnych warsztatach weźmie udział kolejnych 20 pań. Rekrutacja do programu odbywa się za pośrednictwem strony www.miejscekobiet.pl i potrwa do 8 marca. W roku 2018 raport Global Gender Gap po raz kolejny wykazał nierówności w dostępie do rynku pracy ze względu na płeć. Aktywnych zawodowo Polek jest o 13,5% mniej (62,5%) niż aktywnych zawodowo Polaków (76%). Dzieje się tak mimo tego, że kobiety są statystycznie lepiej wykształcone…
-
Sklepy a marnowanie żywności
Marnowanie żywności jest zjawiskiem, które dotyka zarówno sklepy, gastronomię, rolnictwo, jak i każdą osobę. Niezależnie od tego, jak dobrze planujemy dostawy, zakupy i wykorzystanie nabytych produktów – część z nich trafia na śmietnik. W wyniku tego zjawiska w Polsce co roku wyrzuca się blisko 9 mln ton żywności, przez co zajmujemy niechlubne 5 miejsce wśród krajów Unii Europejskiej. Najczęściej do kosza trafia pieczywo (58%), ziemniaki (37%), wędliny (37%) oraz warzywa i owoce (po ok. 18%), czyli produkty szybko psujące się. Wiele sklepów zastanawia się co zrobić, aby tych produktów marnować jak najmniej: proponują promocyjne ceny na produkty ze zbliżającym się terminem ważności lub tuż przed zamknięciem sklepu – jednak zawsze…
-
Gazeta Wyborcza i WWF w wyjątkowej akcji na rzecz zwierząt
“Gazeta Wyborcza” podsumowała specjalną akcję realizowaną wspólnie z WWF Polska. Dzięki czytelnikom, którzy zamawiali prenumeratę cyfrową dziennika na stronie Wyborcza.pl/wwf, aż 66 550 zł zostanie przekazanych Fundacji WWF Polska na pomoc zagrożonym gatunkom zwierząt. Czytelnicy “Gazety Wyborczej” znów okazali swoje wsparcie dla szczytnych celów. Tym razem w akcji, którą zespół dziennika zorganizował razem z WWF Polska, można było pomóc najbardziej zagrożonym gatunkom zwierząt. Od 12 do końca grudnia 2018 r. internauci wykupujący dostęp do treści “Gazety Wyborczej” na Wyborcza.pl/wwf, mogli wskazać gatunek zwierząt, któremu chcieli pomóc w ramach projektów WWF Polska, a wybierając okres prenumeraty: miesiąc (10 zł), kwartał (30 zł) lub rok (100 zł) – określić wysokość wsparcia. Wilkowi, który jest na liście gatunków objętych ścisłą ochroną, prenumeratorzy “Gazety Wyborczej” przekazali 13 400…
-
Henkel współzałożycielem nowej globalnej inicjatywy “Alliance to End Plastic Waste”
Wspólne zobowiązanie dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym Düsseldorf – Globalne wyzwania wymagają globalnych rozwiązań – właśnie dlatego blisko 30 firm działających w obszarze łańcucha wartości branży tworzyw sztucznych i dóbr konsumpcyjnych utworzyło nową organizację o nazwie “Alliance to End Plastic Waste” (AEPW). Sojusz opracuje i wprowadzi w życie nowe rozwiązania, które pozwolą zminimalizować ilość odpadów z tworzyw sztucznych i właściwie nimi zarządzać. Do zadań sojuszu będzie należało również promowanie rozwiązań dotyczących wykorzystania tworzyw sztucznych w ramach gospodarki obiegu zamkniętego. Jako firma zaangażowana w promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym, która ma na koncie wiele działań na rzecz zrównoważonego rozwoju, Henkel został jednym z założycieli sojuszu. „Będąc globalną firmą z obszaru…
-
P&G inspiruje do zmiany podejścia do wykorzystywania opakowań jednorazowych
P&G inspiruje do zmiany podejścia do wykorzystywania opakowań jednorazowych oraz produkcji odpadów i dołącza do LOOP – platformy e-commerce stworzonej wokół idei gospodarki o obiegu zamkniętym. P&G dołącza z 11 markami do przyjaznej środowisku i sprzyjającej wygodzie zakupów e-commerce’owej platformy LOOP, zainicjowanej przez Terracycle. DAVOS, 24 stycznia 2019 r. – Spółka Procter & Gamble ogłosiła dzisiaj plany wprowadzenia opakowań nadających się do ponownego wykorzystania i wielokrotnego napełniania dla niektórych ze swoich najbardziej popularnych produktów. To jedno z działań, które inspiruje do zmiany podejścia do wykorzystywania opakowań jednorazowych i produkcji odpadów na całym świecie. W ramach współpracy z Loop™, platformy e-commerce stworzonej wokół idei gospodarki o obiegu zamkniętym przez spółkę…
-
Nowy Dyrektor fabryki AVON Operations Polska
4 lutego 2019 r. stanowisko Dyrektora fabryki AVON Operations Polska w Garwolinie objął Piotr Mikołajski. Dotychczas funkcję tę pełnił Christof Vollstedt. Fabryka AVON jest drugą największą i najbardziej zaawansowaną technologicznie fabryką AVON na świecie. Piotr Mikołajski ostatnie 17 lat związany był z firmą Unilever, w której pełnił funkcje m.in.: Menadżera Produkcji czy Dyrektora Zarządzającego Fabryki (w niemieckim oddziale w Auerbach oraz od 2010 roku w Poznaniu). Realizował liczne międzynarodowe projekty i współpracował z oddziałami firmy na terenie całej Europy. Jako dyrektor nadzorował pracę liczącego ponad 800 osób zespołu i zarządzał procesami produkcyjnymi oraz odpowiadał za wdrażanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu handlu detalicznego i produkcji żywności. Jako doświadczony menadżer, Piotr Mikołajski…